Kontenery chłodnicze

Bartłomiej Piestrzeniewicz

Specjalista ds. Sprzedaży

Aleksandra Staszak

Specjalista ds. Sprzedaży

Kontenery chłodnicze to specjalistyczny rodzaj kontenerów. Dzięki swojej budowie i zainstalowanym agregatom, mogą zapewnić pożądaną temperaturę (ujemną lub dodatnią) wewnątrz, a także chronią transportowane ładunki przed mechanicznymi uszkodzeniami i negatywnymi skutkami warunków atmosferycznych.

 

Budowa kontenerów chłodniczych

kontenery chłodniczePodobnie, jak w przypadku kontenerów standardowych, te metalowe konstrukcje w kształcie prostopadłościanu występują zazwyczaj w długościach: 10’, 20’, 40’ i 45’. Ich budowa składa się z wielowarstwowych, blaszanych ścian (stalowych lub nierdzewnych), a przestrzeń pomiędzy nimi wypełniana jest pianką poliuretanową. Termicznie izolowane podłogi występują w wersji płaskiej bądź też posiadają aluminiowe profile typu T, które dostarczają schłodzone powietrze do wnętrza kontenera.

Najistotniejszym elementem w budowie kontenerów chłodniczych są agregaty. Bez względu na warunki panujące na zewnątrz oraz strefę klimatyczną, urządzenia te przystępują do pracy od razu po podłączeniu do zasilania. Zapewniają utrzymanie temperatury w zakresie od -30°C do +30°C – jest ona regulowana wraz z regulacją obrotów wentylatora.

 

Kontenery chłodnicze – zastosowanie

Ze względu na swoje cechy, spełniają swoją rolę głównie w branży spożywczej, gastronomicznej, handlowej, medycznej i florystycznej. Produkty te wymagają specjalnych warunków przechowywania, dlatego też tak ważny jest sposób ich magazynowania i przewożenia. Wykorzystywanie ich w przemyśle wymaga spełniania odpowiednich norm i procedur, m.in. poświadczenia o niezawodności, jakości wykonania i bezpieczeństwa. Istotny jest również certyfikat poświadczający o zdatności do załadunku i poprawnym działaniu instalacji chłodniczej – PTI (Pre-Trip Inspection).

Jedną z zalet chłodni kontenerowych jest ich mobilność – są łatwe w przewożeniu oraz umożliwiają prowadzenie działalności sezonowych. Pozwalają również na zminimalizowanie kosztów magazynowania produktów w halach oraz kosztów transportu, dzięki dostarczaniu wielu sztuk produktów jako jeden ładunek. Od zewnątrz są nie tylko zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz także przed dostępem osób trzecich.

 

Kontenery chłodnicze – nowe

kontenery chłodnicze noweW swojej ofercie posiadamy nowe kontenery chłodnicze. Np. kontener chłodniczy 10’RF nowy  słynie z wysokiej trwałości, jakości wykonania oraz estetycznego wyglądu. Stabilne warunki, które panują w jego środku toi gwarancja tego, że produkty pozostają świeże przez cały okres podróży.

Tagi : kontenery chłodnicze, kontenery chłodnicze producent, kontenery chłodnicze używane

 

kontenery chłodnicze ⭐⭐⭐⭐⭐

Ocena 5/5
Głosów 36