Sprzedaż kontenerów chłodniczych

Aleksandra Staszak

Specjalista ds. Sprzedaży

Bartłomiej Piestrzeniewicz

Specjalista ds. Sprzedaży

Jednym z rodzajów kontenerów, o specjalistycznym przeznaczeniu, są chłodnie kontenerowe. Służą między innymi do magazynowania i transportowania towarów wymagających konkretnie określonych warunków. Mogą zapewnić osiągnięcie i utrzymanie pożądanej temperatury, w zakresie od około -30°C do około +30°C. W związku z tym, największym zainteresowaniem cieszą się w branżach: spożywczej, gastronomicznej, medycznej i florystycznej.

 

Chłodnie kontenerowe – zastosowanie

Kontenery są bardzo istotnym elementem w wielu branżach. Nie tylko umożliwiają transport świeżych warzyw, owoców i mięs, a także ułatwiają przechowywanie leków i kwiatów. Dzięki nim możliwy jest zakup egzotycznych owoców, po drugiej stronie kuli ziemskiej. Umożliwiają również małym przedsiębiorstwom prowadzenie działalności sezonowych, np. sprzedaż lodów nad morzem podczas wakacji. Pomagają także w przypadku awarii chłodni w halach magazynowych. Należy jedynie pamiętać o certyfikacie PTI (Pre – Trip Inspection), który jest poświadczeniem sprawności instalacji chłodniczej i dopuszczeniu do użytku.

 

Sprzedaż kontenerów chłodniczych

W przypadku dużych przedsiębiorstw, np. z branży hotelarskiej, gastronomicznej czy handlowej, świeżość produktów i regularne dostawy to priorytet. W takich przypadkach, idealnym rozwiązaniem jest zakup chłodni kontenerowej. Nie trzeba się wówczas obawiać o dostępność kontenerów na wynajem, można dopasować pod swoje wymagania wymiary i ilość niezbędnych, metalowych konstrukcji. 

W naszej ofercie znajdują się nowe kontenery, po jednej podróży od producenta (typu one way) oraz używane, odnowione, po dokładnym przeglądzie technicznym. Odnowienie obejmuje: szlifowanie, malowanie, lakierowanie, wymianę skorodowanych elementów, sprawdzenie działania agregatów. Zamówioną u nas chłodnię dostarczamy pod wskazany adres, po czym nasz specjalista przekazuje najważniejsze informacje dotyczące eksploatacji kontenera. W razie problemów, oferujemy fachową pomoc również w późniejszym okresie użytkowania. Po podłączeniu do zasilania, chłodnia kontenerowa jest już gotowa do pracy.