Wynajem kontenerów chłodniczych

Aleksandra Staszak

Specjalista ds. sprzedaży

Bartłomiej Piestrzeniewicz

Specjalista ds. sprzedaży

Chłodnie kontenerowe są specjalistycznym rodzajem kontenerów, używanych w konkretnych przypadkach. Służą przede wszystkim do transportu i przechowywania ładunków, które ze względu na swoje właściwości wymagają odpowiednich warunków. 

Kontenery chłodnicze zapewniają osiągniecie i utrzymanie pożądanej temperatury (dodatniej bądź ujemnej), bez względu na to, w jakiej strefie klimatycznej aktualnie się znajduje. Swoje główne zastosowanie ma w branżach: spożywczej, medycznej, gastronomicznej i hotelarskiej. 

 

Wynajem kontenerów chłodniczych 

Zakup kontenera to spory wydatek. W przypadku dużego przedsiębiorstwa, które potrzebuje chłodni to ciągłego użytku, kupno ma swoje uzasadnienie i jest bardziej korzystne, niż wynajem. Jednak jeśli chodzi o mniejsze firmy, lub te działające wyłącznie sezonowo, lepszym wyjściem może okazać się najem.

Klient sam może zdecydować, na jaki okres chce wydzierżawić kontener chłodniczy oraz jaki rozmiar jest mu potrzebny do magazynowania lub transportu. Zaletą tej formy użytkowania jest także brak zmartwień dotyczących konserwacji lub naprawy metalowej konstrukcji. Jest to więc tańsza alternatywa dla zakupu na własność.

Również większe przedsiębiorstwa, w okresie wzmożonego popytu na swoje produkty, zamiast kupować kontener, który przez większość roku stałby pusty, mogą wynająć potrzebną w danej chwili powierzchnię. Dzięki temu, w okresie, w którym nie są użytkowane, nie generują dodatkowych kosztów oraz nie zajmują miejsca.

 

Chłodnie kontenerowe na wynajem

W swojej ofercie posiadamy kontenery chłodnicze zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem. W naszym bogatym asortymencie z pewnością znajdą Państwo chłodnie idealnie dopasowane do Państwa potrzeb, na wybrany przez Państwa okres i bez konieczności dbania o przeglądy serwisowe, konserwację, sprawdzanie pod względem technicznym agregatów. Posiadamy nowe i używane (odnowione) propozycje – wszystkie są bardzo wytrzymałe i oprócz utrzymywania wymaganej temperatury wewnątrz, chronią towary przed czynnikami atmosferycznymi i dostępem osób trzecich.